Zasady prowadzenia nauki

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Informacja Dyrektora szkoły o sposobie prowadzenia nauki do 10 kwietnia 2020 r.

Szanowni Rodzice / Prawni Opiekunowie!

W związku ze zmianą rozporządzenia MEN i wydłużeniem okresu całkowitego zawieszenia zajęć w szkole do 10 kwietnia 2020 Dyrektor szkoły informuje:

  • Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

  • Plan lekcji został umieszczony na stronie internetowej szkoły www.sp.wlodary.pl w zakładce „Nauczanie zdalne”- „Plan lekcji w nauczaniu zdalnym”.

  • Zmiany dotyczą realizacji treści programowych,  szkolnego systemu oceniania dostosowanego do obecnej sytuacji ( informacje na ten temat zostaną Państwu przedstawione już wkrótce – zmiany w Statucie )

  • Podstawowym źródłem informacji dla ucznia i rodzica  o przekazywanych materiałach do nauki pozostają zakładki na internetowej stronie głównej szkoły mogą być powielone w systemie edukacyjnym EduNect.

  • Kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie został przekazany poprzez wychowawców i nauczycieli przedmiotów lub innym uzgodnionym kanałem informacyjnym.

  • pedagog i psycholog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i Państwa w godzinach 9.00 – 11:00 w każdy powszedni dzień tygodnia.

Kontakt z pedagogiem / psychologiem:

  • e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  • Pracownicy administracji i obsługi pełnią w szkole tylko niezbędne dyżury. Prosimy o ewentualny kontakt mailowy ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub telefoniczny ( 665-925-961) w godz. 9:00-13:00

  • Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (w tym – szkolne boisko, sala gimnastyczna i plac zabaw).

To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci. Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

 

.