Nauczyciele

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Tutaj znajdują się komunikaty dla NAUCZYCIELI

KOMUNIKAT z 24.03.2020

Szanowni Państwo!

Informacja dla nauczycieli, uczniów i rodziców w sprawie organizacji zajęć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Włodarach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w roku szkolnym 2019/2020.

Od 25 marca do odwołania Zespół Szkolno-Przedszkolny we Włodarach prowadzi kształcenie na odległość.

Formy kontaktu nauczycieli- rodziców i uczniów:

  • Strona internetowa szkoły www.sp.wlodary.pl
  • Poczta elektroniczna szkoły Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Poczta elektroniczna nauczycieli, którzy ją udostępnili do kontaktu (nie ma takiego obowiązku)
  • Telefony komórkowe: dyrektor szkoły: 665-925-961 oraz telefony nauczycieli, którzy udostępnili je uczniom (nie ma takiego obowiązku)
  • System edukacyjne EduNect www.edunect.pl

Najlepszym rozwiązaniem byłoby podanie do publicznej wiadomości adresów e-mail nauczycieli. Osoby, które wyrażają na to zgodę proszę o informację zwrotną.

W czasie planowania pracy na odległość proszę w pierwszej kolejności uwzględniać pracę z podręcznikiem oraz ćwiczeniami przedmiotowymi. Można również korzystać z systemu edukacyjnego EduNect. Nie ma obowiązku korzystania z platformy e-podręczniki, lecz można się nią wspierać, jak również innymi zasobami dostępnymi w sieci (sprawdzonymi merytorycznie przez Państwa).

Podaję Państwu plan lekcji, na podstawie którego od jutra proszę planować swoją pracę. W swoich plikach podawać proszę datę, przedmiot, klasę, temat zajęć, strony w podręcznikach, ćwiczeniach, numery zadań, informację, w jaki sposób praca będzie sprawdzona i oceniona, jak ją przekazać zwrotnie- obowiązkowo! Sposób uzyskania tych informacji od rodziców i uczniów pozostawiam do wyboru indywidualnie, ale jest to wymagane, aby ocenianie, konsultowanie pracy uczniów odbywało się na bieżąco. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, komputera, telefonu- mogą z niego korzystać w szkole. Zawieszenie zajęć nie oznacza stałego zamknięcia placówki. Można dojechać do pracy i bez kontaktu z innymi osobami skorzystać ze szkolnego sprzętu. Nie ma zakazu przybycia do szkoły w czasie zawieszenia zajęć, pod warunkiem zachowania zasad bezpieczeństwa. Przyjazd należy zgłosić dzień wcześniej, aby zorganizować otwarcie szkoły i udostępnienie sprzętu.

Materiały na stronę internetową proszę wysyłać bezpośrednio do administratora strony internetowej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Materiały na ten tydzień proszę wysyłać do jutra do godziny 11:00 (ci, którzy już to zrobili, nie muszą).  Materiały na następny tydzień (30 marca- 10 kwietnia)- należy wysłać w piątek 27 marca 2020 roku do godziny 12:00. Również bezpośrednio do pana Kraweckiego.

Na adres e-mail szkoły Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. proszę przesyłać tygodniowe sprawozdania z pracy zdalnej.

Wkrótce na stronie internetowej szkoły pojawi się stosowne Zarządzenie zawierające w treści powyższe informacje. Proszę o rozpowszechnienie planu lekcji wśród naszych uczniów.

Proszę o potwierdzenie otrzymania wiadomości.

Z wyrazami szacunku,

Danuta Babicz

 

.