Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

11 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole wielkie święto! W tym dniu nasi pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej we Włodarach. Razem z panią Danusią uczniowie klasy pierwszej przygotowali występ artystyczny,  w którym udowodnili, że są gotowi na naukę w szkole. Młodzi artyści recytowali, śpiewali, tańczyli oraz rozwiązywali zagadki. W nagrodę pani dyrektor pasowała naszych najmłodszych wychowanków na uczniów oraz wręczyła pamiątkowe  dyplomy. Rodzice przygotowali rogi obfitości oraz zaprosili nauczycieli i przybyłych gości na poczęstunek.

W czasie uroczystego apelu, Samorząd Uczniowski, w imieniu całej uczniowskiej społeczności, podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i zaangażowanie. Pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Melity, uczniowie wręczyli każdemu nauczycielowi oraz pracownikowi szkoły własnoręcznie przygotowany upominek. Nie zabrakło życzeń, podziękowań i przeprosin.

Na uroczysty apel zostali zaproszeni przyjaciele Szkoły we Włodarach- osoby prywatne, firmy i instytucje, które w ostatnim czasie bezinteresownie wsparły działalność szkoły i przedszkola. Grono pedagogiczne przygotowało z tej okazji podziękowania oraz symboliczne upominki- ananasy z dedykacją.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej we Włodarach pełne były życzliwych słów, kwiatów i podziękowań. Świętowali nie tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy oświaty, ale także osoby, które lokalnie wspierają jej działania.