Niezwykła wycieczka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

10 czerwca 2019 roku uczniowie klasy VIII odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz zwiedzali Krakowski Kazimierz.

Muzeum Auschwitz to miejsce, które chociaż raz w życiu powinien odwiedzić każdy Polak. Uczniowie klasy VIII, dzięki staraniom Pani Beaty i Pani Agnieszki, mieli możliwość uczestnictwa w takim wyjeździe. Zwiedzali zespół niemieckich obozów koncentracyjnych, w tym obóz zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości istniejący w latach 1940-1945. W pełnym słońcu, prowadzeni przez przewodnika, poznawali historię oraz wystawę stałą i obiekty na terenie obozu macierzystego Auschwitz I, najważniejsze obiekty poobozowe w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów.

Druga część wycieczki obejmowała zwiedzanie historycznej dzielnicy żydowskiej- Kazimierza. Po obfitym obiedzie, zwiedzaliśmy Synagogę oraz obserwowaliśmy przenikanie się tradycji żydowskich i chrześcijańskich- pod względem społecznym, religijnym, architektonicznym i kulturowym.