Spotkanie opłatkowe Kresowian

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Spotkanie opłatkowe Kresowian w Kędzierzynie ? Koźlu

w dniu 9 stycznia 2015 roku

W uroczystości dzielenia się opłatkiem i składania sobie wzajemnie życzeń wśród Kresowian z Opolszczyzny i Ziemi Kłodzkiej wzięli też udział Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik, dyrektor Szkoły z Włodar Tadeusz Rzepski oraz  wiceprezes Krajowego Związku Tadeusz Nowacki.

W czasie spotkania miała miejsce też miła scena, w której w imieniu Szkoły Podstawowej we Włodarach, prowadzonej przez Edukatora w Łomży burmistrz Korfantowa wraz z Tadeuszem Rzepskim przekazali nowy komputer- laptop Księdzu Krzysztofowi Panasowiec z Ukrainy dla Parafii w Dolinie na Ukrainie.

Równocześnie przekazano na ręce księdza proboszcza dla zespołów tanecznych, wokalnych i śpiewaczych zorganizowanych przy parafii w Dolinie najlepsze życzenia osobiste, rodzinne i dalszych sukcesów w  rozwijaniu kontaktów wielostronnych od pani prezes Edukatora p. Barbary Kuczałek z Łomży.

Ów   prezent jest podziękowaniem naszej społeczności z Włodar, a szczególnie dzieci i młodzieży za wymowny występ w czasie ostatnich odwiedzin we Włodarach pod nazwą ?Kochamy Cię Polsko?.

Wówczas goście w słowie, tańcu i muzyce zaprezentowali nam wszystkim, jak można na odległość kultywować tradycje polskie, kulturę polską i przyjaźń między naszymi narodami. Takie spotkania zbliżają  nas do siebie, kształtują przyjaźń i rozwijają szacunek do siebie w nowoczesnej Europie.

Tadeusz Rzepski

 

Na spotkaniu