Sport szkolny 2011-2012

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Dziś w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS w lekkiej atletyce. Nasza sztafeta (400 x 300 x 200 x 100) po raz pierwszy w historii szkoły zdobyła srebrny medal Mistrzostw Województwa, skład sztafety:

 1. 400m - Paweł Krawczuk
 2. 300m - Dawid Maćków
 3. 200m - Marek Krzympiec
 4. 100m - Jacek Krzympiec

Paweł Krawczuk oprócz tego wywalczył srebrny medal w biegu na 1000m z czasem 3min 10sek. Ogromne gratulacje!!!

Dziś 13 czerwca odbyły się Półfinały Województwa szkół wiejskich w Kędzierzynie Koźlu, które przejdą do historii naszej szkoły. Nasi uczniowie w składzie: Paweł Krawczuk, Gracjan Wojakowski, Dawid Maćków i Marek Krzympiec pokonała wiele innych szkół i wygrała sztafetę szwedzką (400m-300m-200m-100m) kwalifikując sie do Finału Województwa w OPOLU.

Gracjan Wojakowski zajął III mijsce w biegu na 600m kwalifikujac sie do Mistrzostw Województwa,
a Paweł Krawczuk "zdemolował" rywali pewnie zwyciężając na 1000m. Oprócz chłopców szkołę reprezentowały Sylwia Kucharzak w biegu na 600m i Jagoda Kłokosińska w skoku w dal i biegu na 300m.

O ich ewentualnym awansie zadecyduje II półfinał w Opolu. Trzeba tu dodać, a może przede wszystkim powiedzieć, że Paweł Krawczyk zajął IIm w Mistrzostwach Województwa wszystkich typów szkół 11.06.2012 w biegu na 1000m z czasem 3min 12s. Należy dodać, że szkoła we Włodarach licząca 27 uczniów w klasach IV-VI wprowadzając do Finału Województwa 4, a może 6 zawodników, jest chyba liderem szkół wiejskich w naszym Województwie przeliczając zdobyte punkty na liczbę uczniów - oby tak dalej.

Dziś 3 marca w Korfantowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Klubów Sportowych w Biegach przełajowych, w których braliśmy udział reprezentując Korfantów.

Mistrzem Województwa Opolskiego w kategorii szkoły podstawowe został PAWEŁ KRAWCZUK.
Gracjan Wojakowski uczeń klasy V zajał 12 miejsce. Wielkie gratulacje!!!

W dniu 4.11.2011r. w Korfantowie odbyły się Ogólnopolskie Biegi przełajowe z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowało 15 osób z klas III-VI

Nie zawiódł Paweł Krawczuk, który wygrał swoja kategorię, oraz Gracjan Wojakowski zajmując wśród chłopców klas V - IV nagrodzone dyplomem i nagrodą miejsce. Pozostali uczniowie zajęli od 12do 25 miejsca. Należy wspomnieć, że w każdym biegu brało udział od 30 do 60 osób z róznych stron Polski. Szkołę reprezentowali:

 1. klasę III - Bartek Wołoszczuk, Łukasz Kluczny, Kacper Dawidowicz
 2. klasę IV - Emila Dawidowicz, Karolina Szelwach, Łukasz Krawczuk
 3. klasę V - Bartek Wodziński, Gracjan Wojakowski, Monika Sosulska, Marek Krzympiec, Jacek Krzympiec
 4. klasę VI - Paweł Krawczuk, Sylwia Kucharzak, Jagoda Kłokosińska, Krzys Zientala

22.10.2011 r. w Korfantowie odbyły się gminne zawody w mini piłce halowej, które nasi chłopcy wygrali. Pokonali Przechód 5:1, Ścinawę 5:0, a Korfantów 1:0 i udowodnili, że sa godni reprezentować gminę 26.11.2011 na zawodach Powiatowych.
Sład drużyny:

 • Bramkarz:
  - Gracjan Wojakowski
 • W polu:
  - Jacek Krzympiec,
  - Marek Krzympiec,
  - Bartek Wodziński,
  - Dawid Maćków,
 • Kapitan:
  - Paweł Krawczuk

 

12 pażdziernika w Lasocicach odbyły sie Mistrzostwa Województwa w Biegach przełajowych. Są to silnie obsadzone zawody, na które przyjeżdżają rzeczywiście najlepsi.
Nasza szkoła znów odniosła ogromny sukces, którym nie mogą sie poszczycić duże szkoły miejskie. Otóż Paweł Krawczuk uczeń klasy VI zdobył srebrny medal, a co za tym idzie Wicemistrzostwo Województwa Opolskiego. Gracjan Wojakowski, który również biegł - zajął dobre 30m. Nasza szkoła mimo iz taka mała jest od paru lat kuźnią talentów lekkoatletycznych. (M.K.))

 

 

 

 

 

Dziś 8.10.2011r w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów:
Paweł Krawczuk i Gracjan Wojakowski.
Paweł zajął - I miejsce, a Gracjan - V i obaj zakwalifikowali się do Mistrzostw Województwa w Lasocicach 12.10.2011r. (M.K.)