Sport szkolny 2008-2009

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

5 czerwca - mamy brązowego medalistę Mistrzostw Województwa w lekkiej atletyce. To Patryk Borgoń po zaciętej walce w biegu na 600m, z czasem 1.51 zajął 3 miejsce w Kędzierzynie Koźlu, wprowadzając siebie i szkołę do elitarnego grona medalistów naszego Województwa. (M.K.)


Dnia 25.05 w Kędzierzynie Koźlu odbyły się półfinały Województwa w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Karolina Buńko, Weronika Strombek, Ewa Podburaczyńska, Mateusz Kubiesa i Patryk Borgoń.
W biegu na 1000 metrów Mateusz Kubiesa osiągając dużą przewagę z lekkością pokonał rywali. Bieg na 600m był pokazem możliwości i taktyki Patryka Borgonia, który zdeklasował pozostałych nie dając im cienia szans. Obaj uczniowie wystartują w Finale Województwa, który odbędzie się 5 czerwca też w Kędzierzynie. (MK)


W naszej szkole 24.02.09 r. odbył się turniej tenisa stołowego o mistrzostwo szkoły. Zawody podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i tytuł mistrza szkoły w tenisie stołowym. Wszyscy świetnie się bawili i przestrzegali zasad fair play. (M.K.)

 

 

 

 


Gminne Zawody Mini Koszykówki Chłopców. 10.01.2009 r. reprezentacja uczniów w składzie: G. Łankowski, P. Borgoń, M. Hawrot, M. Kubiesa, Ł. Martowłos, K. Krzympiec, K. Jacheć, D. Woźny, W. Suchodolski, pod opieką p. M. Konarskiego zajęła II miejsce. (B.W.)


W dniu 06.12.08 r. drużyny dziewcząt i chłopców uczestniczyły w Gminnych Zawodach "Mały Olimpijczyk" w Korfantowie. Dziewczęta spisały sie na medal - zajęły I miejsce, chłopcom poszło trochę gorzej bo zajęli IV miejsce. Sukces ten zawdzięczamy naszemu panu od w-fu Marcinowi Konarskiemu. (B.W)


Nasi uczniowie: Patryk Borgoń i Mateusz Kubiesa uczestniczyli 05.12.08 r. w Mikołajkowym Turnieju Mini Piłki Halowej w Wołczynie, gdzie wspólnie w drużynie zajęli II miejsce. (B.W.)


Dnia 07.11.08 r. w Korfantowie 9 osobowa reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Marcina Konarskiego uczestniczyła w XXI Ogólnopolskich Biegach Crossowych z okazji 90 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Weronika Strombek zajęła IV miejsce w roczniku 1997, Patryk Borgoń zajął V miejsce w roczniku 1996. (B.W.)


Dnia 25 października 2008 r. reprezentacja chłopców uczestniczyła w zawodach halowej piłki nożnej. Reprezentację stanowili: Łukasz Martowłos, Gracjan Łankowski, Mateusz Kubiesa, Mateusz Hawrot, Krzysztof Jacheć, Łukasz Sosulski, Patryk Borgoń. Opiekunem drużyny był p. Marcin Konarski. Na sukces musimy poczekać do następnych zawodów.