Sport szkolny 1997-2007

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Jestem nauczycielem od 14 lat i w tym czasie starałem się zrobić wszystko by dzieci rozwijały się prawidłowo, posiadły techniki gier i zabaw, znały arkana gimnastyki, potrafiły się sportowo i honorowo zachować w sytuacjach trudnych, podczas meczów oraz zawodów sportowych. Aby w przyszłości umiały żyć w zgodzie ze sportem, a swoje zainteresowania kierowały w jego stronę. Jeżeli chodzi o sukcesy; to mimo małej liczby dzieci - było ich sporo.

Napiszę tylko o szczeblu najwyższym ? wojewódzkim:

1. W lekkiej atletyce sukcesy odnosiliśmy w biegach przełajowych, biegach średnich i pchnięciu kulą - w sumie ? 13 medali na mistrzostwach województwa w lekkiej atletyce.
Uczniami, którzy zdobywali te medale w ostatnich latach, byli:

Basia i Ela Babuśka, Kamila Wojtowicz, Tomasz Strombek, Sławomir Babuśka, Krzysztof Szelwach, Piotr Piotrkowski, Robert Kmiecik.

na pierwszym miejscu Piotr Piotrowski

2. W grach zespołowych w 2006r (piłka koszykowa chłopców szkół wiejskich) IV miejsce w województwie, a w piłce siatkowej dziewcząt V miejsce.
W 2006 roku na 104 szkoły wiejskie w województwie zajęliśmy 16 miejsce.

Dzieci z naszej gminy są w dobrych ?rękach? nauczycieli, którzy znają swój ?fach? i robią wszystko by dobrze wykonać swoja pracę. Jako gmina w dziedzinie sportu zajmujemy wysoką pozycje w rankingu gmin województwa opolskiego. Najważniejsze, że występuje tu ciągłość - po szkole podstawowej dzieci przechodzą do gimnazjum w Korfantowie, gdzie kontynuują swój rozwój sportowy.

W naszej szkole tak jak w szkołach naszej gminy stawiamy głównie na lekką atletykę - i tu widzimy swoją przyszłość, choć niekiedy zdarza się wysoko zajść w grach zespołowych. Myślę, że daję przykład - sygnał dzieciom w jakim kierunku mają iść i jaki tryb życia prowadzić.

Prywatnie trenuję triatlon (pływanie, jazda na rowerze i bieg na długim dystansie).Na tym polu mam duże sukcesy ? jestem III nauczycielem w Polsce i 13 seniorem z Mistrzostw Polski 2007, a w naszym województwie najlepszym. Jest to ciężki sport, w związku z tym ćwiczę od 3 do 4 godzin dziennie. Staram się wpoić dzieciom zasady sportowej walki oraz pokazać czego uczy sport i jak z nim iść przez życie.

Nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Konarski