Aktywnw ferie zimowe - 2018

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Nasza Szkoła zorganizowała zajęcia feryjne w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Zróżnicowane tematycznie zajęcia odbywały się od 15 do 19 stycznia 2018 roku, a prowadzili je nasi niezastąpieni nauczyciele!

W pierwszy dzień ferii zimowych odbyły się zajęcia w ramach "Zimowych spotkań z muzyką". Na rozbudzenie pobawiliśmy się w małą orkiestrę i dyrygenta. Poznaliśmy różne instrumenty np. marakasy, kastaniety, klawesy, agogo drewniane, guiro drewniane itp. Następnie odbyła się projekcja musicalu pt.: "Spryciule".

W samo południe odwiedziła nas pani Paulina Lulek - wokalistka, altowiolistka i współzałożycielka kwartetu smyczkowego Chilla Quartet. Przeprowadziła dla nas bardzo ciekawą lekcję umuzykalniającą. Na podsumowanie zajęć odbyły się dwa quizy na temat instrumentów muzycznych oraz utworów z filmów i bajek.

Drugi dzień ferii spędziliśmy pod hasłem „Kanapkowe i owocowe fantazje”, gdzie prezentowaliśmy swoje umiejętności kulinarne. Jak sami wiemy, kanapki i owoce są wszechobecne, smaczne i sycące. Nasi uczniowie przy odrobinie fantazji i pomysłowości wyczarowali prawdziwe i kolorowe cuda. Wspólna praca przy sporządzaniu kanapek i sałatek owocowych sprawiała dzieciom wiele radości. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja artystycznie wyglądających i pysznych kanapek oraz sałatek. Uczniowie również mogli sprawdzić się, rozwiązując zagadki dotyczące warzyw i owoców. Wszyscy uczestnicy z pełnymi brzuchami i uśmiechami wrócili do domu.

Oprócz kulinarnych atrakcji, w drugim dniu szkolnych ferii zimowych, odbył się.... KONKURS KARAOKE!
Chętnych do ujawnienia swoich talentów zebrało się wielu. Na podium były tylko trzy miejsca, więc należało je przyznać. Najlepszymi "śpiewakami" okazali się:

MIEJSCE I:   Karolina Kumorek z piosenką pt. "Mamusiu"
MIEJSCE II:  Magdalena Sosulska z piosenką pt. "Śpiewam"
MIEJSCE III: Aleksandra Sosulska z piosenką pt. "Księżniczka".
Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!

Poza rozśpiewanymi uczniami, pozostali korzystali ze wspólnych gier i zabaw.

Trzeci dzień ferii spędziliśmy aktywnie. Odbył się wyjazd na basen w Nysie. Był czas na gry , zabawę i relaks, który był nam potrzebny po ciężkim semestrze nauki.

18 stycznia 2018 roku, czwartego dnia ferii, na sali wiejskiej we Włodarach, odbył się bal karnawałowy. Na balu bawili się wszyscy: najmłodsze przedszkolaki, starszaki, dzieci szkolne od pierwszej do siódmej klasy, nauczyciele, rodzice i sympatycy szkoły.
Zabawę prowadził zespół muzyczny ze Ścinawy Małej "Sami Swoi", który oprócz śpiewu, muzyki, zapewnił także różnorodne zabawy z nagrodami oraz efekty świetlne w czasie tańca.
Poczęstunek i zespół muzyczny zapewniła Rada Rodziców. Ciasta otrzymaliśmy od rodziców z każdej klasy. Rodzice uczniów z klasy III z panią Dagmarą na czele zaangażowali się w przygotowania do balu, natomiast sprzątaniem po uroczystości zajęli się rodzice uczniów z klasy V pod kierunkiem pani Małgosi. Salę wiejską udostępnił sołtys, pan Arkadiusz Byra. Niemały wkład w organizację zabawy włożyły nasze panie z obsługi: pani Ela, pani Małgosia i pani Lidia. Nagrody w konkursach ufundowała pani dyrektor Danusia.
Swoją obecnością zaszczycił nas także prezes Fundacji "Dla Przyszłości" we Włodarach, pan Tadeusz Rzepski (który zgodnie z zeszłoroczną obietnicą przyszedł w przebraniu myśliwego).

Za organizację i wszelką pomoc dziękujemy!
Niewątpliwie największą radość sprawiły dzieci, które licznie przybyły na bal, zamieniając się w postacie z baśni, bajek, filmów, codziennego życia. Uśmiechów, tańca i radości nie było końca.

Ostatni, piąty dzień ferii zimowych, to zajęcia związane z fotografią. Opiekun KOŁA FOTOGRAFICZNEGO, Jerzy Stemplewski, w asyście pani Kmiecik, zabrali uczniów w świat profesjonalnej fotografii. Na zdjęcia z tego spotkania czekamy z niecierpliwością!

Ferie zimowe w 2018 roku uznajemy za udane! Dziękujemy wszystkim nauczycielom prowadzącym za wspaniałe pomysły, mimo ferii! Po feriach pełni energii wrócimy do szkoły, aby z podwójnym zapałem zabrać się do pracy w nowym semestrze!