Do trzech razy ... Sztuka!!!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

21 stycznia 2018 roku w Kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny we Włodarach miało miejsce niecodzienne, wspaniałe widowisko słowno-muzyczne. Uczniowie Szkoły Podstawowej we Włodarach przygotowani pod kierunkiem księdza Tadeusza Młota, już po raz trzeci wystawili szkolne Jasełka; natomiast utalentowana młodzież z Włodar i Rynarcic pod kierunkiem pań: Bożeny Bernackiej i Grażyny Piotrowskiej, uraczyli widzów fantastycznym wykonaniem pieśni związanych z Bożym Narodzeniem oraz pastorałek.

W Kościele licznie zgromadzili się mieszkańcy Włodar, Rynarcic oraz goście z zewnątrz. Szczególne zaproszenie otrzymali: dziadkowie i babcie, które dzisiaj i jutro obchodzą swoje święto.

Pierwsza część spotkania - Jasełka wykonane przez uczniów Szkoły, ponownie przypomniały widzom o potrzebie wzajemnego szacunku, postawy pomocy drugiemu człowiekowi oraz nieustannym poszukiwaniu Boga w codziennym życiu. Jasełka były wykonane po raz trzeci, jednak za każdym razem wzruszały i zachwycały. Ksiądz Tadeusz Młot przygotował młodych aktorów, którzy w bardzo przekonujący sposób przedstawili historię Bożego Narodzenia i przekazali głębsze treści wynikające  z odgrywanych ról. Połączenie podkładów muzycznych do recytowanych kwestii, nowoczesne wykonanie kolęd, piękne stroje  zestawione z urzekającym wystrojem bożonarodzeniowym świątyni przyniosły pożądany efekt. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Druga część spotkania była kolejnym zaskoczeniem. Młodzież mieszkająca we Włodarach i Rynarcicach, zarówno szkolna, jak i gimnazjalna, poczęstowała widzów porcją wyśmienicie wykonanych pieśni i pastorałek. Narratorem w drugiej części była Ewelina Stalska. W misterium słowno-muzycznym wystąpili: Róża Job oraz Klaudia i Andżelika Suszczyńskie, które zaprezentowały utwór pt. "Mario, czy już wiesz?", Tomasz Charłamów w pieśni "Bóg narodzi się", Katarzyna Charłamów zaśpiewała "Kolędę dla nieobecnych", natomiast Ola Kubów i Dorota Sosulska wykonały kolędę "Oj Maluśki, Maluśki". Na zakończenie Tomasz i Dorota zaśpiewali pastorałkę "Największy Gazda". Wokalistów wspierali: Jacek i Marek Knympiec. Wszystkie wykonania cechował niebywały profesjonalizm i pasja płynąca prosto z serca. Widzowie niejednokrotnie przecierali łzy wzruszenia, które mimochodem pojawiały się w ich oczach...

Na zakończenie ksiądz Tadeusz Młot dziękował: aktorom i wokalistom za występy, rodzicom za przygotowanie swoich dzieci, za zapewnienie im pięknych strojów, pani Bożenie Bernackiej i pani Grażynie Piotrowskiej za przygotowanie młodych, utalentowanych ludzi do występu, nauczycielom Szkoły za wsparcie w przygotowaniach, dyrektor Szkoły Podstawowej we Włodarach za okazywanie serca podejmowanym inicjatywom.

Największe jednak słowa uznania należą się księdzu Tadeuszowi Młotowi, który nie dość, że był reżyserem i realizatorem Jasełek, to jeszcze zaprosił artystów do Kościoła, by mogli pokazać się szerszej publiczności.

Dziękujemy także wszystkim, którzy zechcieli w niedzielne popołudnie przybyć do Kościoła i wysłuchać przygotowanych występów.

Trwające ponad godzinę spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy oraz błogosławieństwo księdza Tadeusza Młota dla wszystkim zgromadzonych.

Takie chwile przynoszą wiele artystycznych, emocjonalnych doznań, lecz także jednoczą i przynoszą spokój i nadzieję. To wspaniałe podsumowanie minionych Świąt Bożego Narodzenia.