Spotr szkolny 2010-2011

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W Opolu 8.06 odbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce wszystkich szkół podstawowych, na których Waldemar Suchodolski zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą, a Mateusz Hawrot - 5 miejsce.

Wczoraj 30.05.2011r. odbyły się zawody powiatowe szkół miejskich, w których biorą udział szkoły ze wszystkich miejscowości. Nasza szkołę reprezentowali:

 • Waldemar Suchodolski - I m w pchnięcie kulą,
 • Mateusz Hawrot - II m w pchnięciu kulą,
 • Paweł Krawczuk - III m w biegu na 1000m.

Awans do Finału Województwa w Opolu 8 czerwca zdobyli Waldek i Mateusz. Ogromne gratulacje! - gdyż pokonali 20 innych kulomiotów z Powiatu Nyskiego (M.K.).

28 maja w Kędzierzynie Koźlu odbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce szkół wiejskich, w których brało udział czterech uczniów naszej szkoły. O to ich wyniki:

 • Waldemar Suchodolski - Mistrzostwo Województwa,
 • Ewa Podborączyńska - 5 miejsce na 600m,
 • Mateusz Hawrot - 6 miejsce w pchnięciu kulą,
 • Paweł Krawczuk - 9 miejsce na 600m.

 

W czwartek 19 maja w Kędzierzynie Koźlu odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w lekkiej atletyce szkół wiejskich. Nasza szkołę reprezentowało 9 osób:

 1. Marcelina Pudełek,
 2. Róża Kłokosińska,
 3. Jagoda Kłokosińska,
 4. Ewa Podborączyńska,
 5. Paweł Krawczuk,
 6. Gracjan Wojakowski,
 7. Waldemar Suchodolski,
 8. Mateusz Hawrot,
 9. Krzysztof Jacheć.

Paweł i Ewa zajęli I m w biegach na 600m i zakwalifikowali się do finału Województwa w Opolu. Lecz najlepszy wynik Mistrzostw uzyskał Waldemar Suchodolski ponieważ w pchnięciu kulą umieścił ją na odległości 11,61 metrze, co jest bardzo dobrym wynikiem nie tylko na skalę Województwa. Następny zawodnik pchnął o dwa metry bliżej i był nim Mateusz Hawrot. Obaj kwalifikują sie do Mistrzostw Województwa w Opolu odpowiednio z I i II miejsca. Jak widać - Włodary kula stoją i to od paru lat (M.K.).

W Korfantowie 16.04 odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa gminy w następujących konkurencjach:
biegi na 60m, 200m, 400m, 600m, sztafeta 4x200m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołe reprezentowało 22 uczniów z klas II-VI. To, że Włodary są potęgą w lekkiej atletyce wiemy od dawna, ale na tych zawodach dzieci pokazały najwyższą klasę sportową pokonując szkoły ze Ścinawy oraz Przechodu, ulegając jedynie szkole z Korfantowa, walcząc jak równy z równym. Na 21 konkurencji nasza szkoła zdobyła 7 pierszych miejsc.

 1. 400m - Gracjan Wojakowski,
 2. 60m - Mateusz Hawrot,
 3. skok w dal - Marcelina Pudełek,
 4. sztafeta 4x200m chłopcy,
 5. pchnięcie kulą - Waldemar Suchodolski,
 6. 600m - Ewa Podborączyńska,
 7. 600m - Paweł Krawczuk.

Druzgocącą przewagę i wyniki dające awans do Półfinału Mistrzostw Województwa osiągnęli uczniowie: Ewa, Waldemar i Paweł.

Pozostali uczniowie zajmowali drugie trzecie oraz czwarte miejsce, które dawały punkty w ogólnej klasyfikacji szkół. Wszystkim uczniom ogromnie dziękujemy bo udowodnili że komputery i telewizja nie pokonały ducha sportu we Włodarach. Całkowity spis uczniów i zajęte przez nich miejsca opublikowane zostaną po przysłaniu protokołu końcowego z zawodów.

Z całą pewnością należy podziękować organizatorom czyli nauczycielom wychowania fizycznego w Korfantowie za przeprowadzenie wzorowej i bardzo potrzebnej imprezy sportowej, gdzie dużo małych dzieci po raz pierwszy otarło się o sport na wysokimym poziomie. (M.K.)

Dziś 26 marca w Głogówku odbyły się klubowe Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych. Uczniowie naszej szkoły Paweł Krawczuk i Ewa Podborączyńska reprezentowali nasza szkołę oraz gminę Korfantów zajmując wysokie punktowane miejsca:

 • Paweł -brązowy medal Mistrzostw Województwa
 • Ewa -bardzo dobre 4 miejsce.

Gratulacje (M.K.)

 

W sobotę 5 lutego w Głuchołazach zmierzyli sie najlepsi zawodnicy Powiatu nyskiego w Małym Olimpijczyku, czyli grach i zabawach dla dzieci do klasy czwartej.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, po zaciętej walce stoczonej z dużymi szkołami z Nysy, Paczkowa, Głuchołaz i Białej Nyskiej ostatecznie zajęliśmy III miejsce. Wszystkie dzieci walczyły dzielnie, a najmłodszym zawodnikiem turnieju był Bartek Wołoszczuk uczeń klasy I naszej szkoły.

W dniu 22.01.2011 chłopcy w składzie:

 • Jacek Krzympiec kl. IV
 • Marek Krzympiec kl. IV
 • Bartek Wodziński kl. IV
 • Gracjan Wojakowski kl. IV
 • Krzysztof Zientala kl. IV
 • Mateusz Błaszczyszyn kl. II
 • Łukasz Krawczuk kl. III
 • Kacper Dawidowicz kl. II

Wygrali w Korfantowie zawody Małego Olimpijczyka kwalifikując się do zawodów Powiatowych.

W dniu 5.11.2010 r odbyły się w Korfantowie Ogólnopolskie Biegi przełajowe. Dzieci ze szkoły podstawowej rywalizowały na dystansie 800m w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych.

Nasza szkołę reprezentowało 9 osób:

 • Emilia i Klaudia Dawidowqicz,
 • Ola i Krzysztof Jacheć,
 • Monika Sosulska,
 • Karolina Szelwach,
 • Jagoda Kłokośińska,
 • Paweł Krawczuk,
 • Gracjan Wojakowski.

W biegach uczestniczyło po 50-70 dzieci z każdej kategorii wiekowej, więc miejsca od 10 do 25 to bardzo dobre wyniki. Najlepiej walczył Paweł, który zajął III miejsce, a Gracjan 6 nagrodzone miejsce. Na końcu odbyło się losowanie ngród wśród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg.

W dniu 13.10.2010r. w Lasocicach odbyły sie Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych.

Ewa Podborączyńska kl VI i Paweł Krawczuk kl V. Ewa zajęła bardzo wysokie IV miejsce, a Paweł 13 miejsce z pośród wszystkich uczniów naszego Województwa szkół miejskich i wiejskich - to wielki sukces.

W dniu 2.10.2010 r. w Głuchołazach na trudnej leśnej trasie odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych. Były to eliminacje do Mistrzostw Województwa, które 13 października odbędą się w Lasocicach.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów:

 1. Ewa Podborączyńska kl VI - 1000m
 2. Paweł Krawczuk kl V - 1500m
 3. Gracjan Wojakowski kl IV (biegł z piątymi klasami) - 1500m

Zwycięstwo w swojej kategorii po morderczej walce zdobył Paweł, II miejsce wywalczyła Ewa, a Gracjan był w drugiej dziesiątce, ale biegł ze starszymi kolegami, a mimo to był 16 na 40 startujących, co wróży sukces za rok.

W Mistrzostwach Województwa zobaczymy więc Pawła i Ewę. Wielkie Gratulacje bo trasa była bardzo ciężka.