Co słychać w naszym przedszkolu?

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

Mija już ósmy miesiąc, od kiedy przedszkole zaczęło funkcjonować w budynku szkolnym.

Dzieci bardzo dobrze zaaklimatyzowały się w nowych warunkach. Do ich dyspozycji zostały oddane dwie duże sale, wyposażone w zabawki odpowiednio dobrane do wieku dzieci oraz pomoce dydaktyczne. Jesienią, przy współpracy z rodzicami powstał także plac zabaw.

Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim dzieciom.
Dzieci uczą się podczas codziennych zabaw i zajęć oraz w czasie pobytu na świeżym powietrzu. Naszą ofertę wzbogacają zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, lekcje religii oraz zajęcia logopedyczne. Od września dzieci aktywnie biorą udział w imprezach, uroczystościach, organizowanych na terenie szkoły. Uczestniczyły w apelu z okazji Dnia Nauczyciela, z okazji odzyskania niepodległości - ?Kocham Cię Polsko?, jasełkach szkolnych, zabawie karnawałowej, oraz apelu z okazji powitania wiosny. Brały udział w imprezach zorganizowanych tylko na terenie przedszkola: ? Święto pieczonego ziemniaka?, andrzejki, Mikołaj, Wigilia. Najstarsza grupa przedszkolaków przygotowała teatrzyk pt:?Witaj Wiosno!? dla młodszych kolegów, a także uczniów klas I-III. W szkole został także zorganizowany ?Dzień Otwartych Drzwi? dla dzieci 6 i 7-letnich. Imprezy te pozwoliły zintegrować grupę, wniosły wiele radości, niezapomnianych wrażeń.

Naszym dużym sukcesem jest pomyślnie układająca się współpraca z rodzicami, która przybiera różną formę: zebrań, rozmów indywidualnych, zajęć otwartych, a także prac wykonywanych przez rodziców na rzecz przedszkola. Mamy nadzieję, że kolejne dni pobytu dzieci w przedszkolu będą pełne atrakcji, nowych wyzwań i przygód. Zaowocuje to uśmiechem naszych podopiecznych, zadowoleniem ze strony rodziców oraz nowymi sukcesami. (Joanna Faszczowy)